• Підсумки торгів
  • Хід торгів
  • Біржовий список
  • Члени Біржі
  • Аукціони ФГВФО
  • Тарифи
  • Головна
  • Контакти
  • Українська (UA)
  • English (UK)
Як стати учасником
Інвесторам
Інструменти
Члени Біржі
Аналітика
Емітентам
Про Біржу
Історія
Органи управління
Наглядова рада
Правління
Ревізійна комісія
Комітети, Ради, Комісії
Індексна комісія
Комітет зі стратегії
Рада з розвитку
Постійна дисциплінарна комісія
Торговий календар
Розклад торгів
Члени Біржі
Рейтинги
Біржовий Список
Процедура включення
Рішення
Проспекти емісії
Тарифи
Оприлюднення інформації
Дані про емітента ПАТ "Фондова біржа ПФТС"
Повідомлення про загальні збори
Документи емітента
Звітність емітента
Преса про ПФТС
Інформація про торги
Підсумки торгів
Хід торгів
Індекси
Індекси акцій
Біржовий курс
Торговельна інформація
Інформаційна політика
ПФТС On-line
«Звіт-1»
Торги ОВДП
Ринки / Аукціони / Технології
Центральний контрагент
Ринок заявок
Ринок котировок
Ринок РЕПО
Первинне розміщення
Аукціони
Підключення до торгів
Сертифікація уповноваженої особи
FAQ
Документи
Загальні документи
Документи стосовно торгів
Ресурси
Ресурси по фондовому ринку
Дистриб'ютори інформації ПФТС

громадська спілка

Державні облігації

Ставки та запозичення зросли

Значні виплати з погашення ОВДП, які необхідно здійснити у жовтні-листопаді, почали спонукати Міністерство фінансів до більш радикальних дій на первинному ринку і до зміни бачення відсоткових ставок за даними цінними паперами. Це дозволило залучити учора більше коштів ніж за весь вересень: у 2.5 рази – гривневих та у 1.4 рази – валютних. Зміни відсоткових ставок стосувалися трьох з п’яти запропонованих випусків облігацій: 3-місячних та дворічних – гривневих та 9-місячних – валютних.

За 77-денним терміном обігу ставку відсікання було підвищено на 50 б.п., а середньозважену – на 41 б.п. Це дозволило залучити до бюджету 834.4 млн грн. Практично четверту частину коштів було залучено за неконкурентними заявками, а от решта задоволеного попиту розташувалася ближче до ставки відсікання, що і зумовило високий рівень середньозваженої ставки. Лише дві заявки на ці облігації (загальним обсягом 150 млн грн) було відхилено, що дуже несуттєво вплинуло на загальний обсяг запозичень.

Подібний результат і за валютними ОВДП – ставку відсікання було підвищено на 105 б.п., а середньозважена ставка зросла на 87 б.п., що дало можливість Міністерству отримати до бюджету $67 млн. Тобто учора було завершено рефінансування виплат за ОВДП здійснених у вересні. Частка неконкурентного попиту була незначною, тому за нашими оцінками без підвищення ставки до бюджету могло бути залучено не більше $15 млн, що не вирішувало би поточних завдань з рефінансування виплат.

За піврічними та річними облігаціями ставки залишилися на попередньому рівні 18.5%, хоча було задоволено увесь попит на них. А от за дворічними – ставку було підвищено на 45 б.п. порівняно з серпнем, тобто менше ніж підвищення облікової ставки у вересні. Але задоволено було лише одну з семи заявок за мінімальною ставкою, що навряд чи спонукатиме до збільшення попиту на ці інструменти.

Отже, крива дохідності гривневих облігацій на короткому та довгому кінцях змістилася вверх, наближаючись до вартості гривневого ресурсу. Але дохідності залишаються ще не достатньо привабливими і обсяги залучень, – особливо за довшими ніж три місяці термінами обігу, – незначними. Учорашнє рішення має змінити ситуацію на первинному ринку на краще та збільшити попит і розширити діапазон дохідностей у заявках, дозволяючи Мінфіну збільшувати обсяги фінансування бюджету шляхом підвищення дохідності. Особливо це важливо із наближенням значних виплат за валютним боргом, рефінансування якого є дуже важливим для Міністерства фінансів в умовах відсутності зовнішніх запозичень.

 

Завантажити повний звіт ICU.

 

ДАНИЙ ЗВІТ МАЄ ВИКЛЮЧНО ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ.

 

Copyright © АТ «ФОНДОВА БІРЖА ПФТС», 1998-2019. Усі права захищено.

Аналітика